6 Şubat 2012 Pazartesi

Osuruktan Tayyare!
Vay be günlük nasılsın iyi misin? Senle uzun zamandır  şöyle oturup dertleşmiyorduk valla ha geçen hafta çok güzel kar yağdı  buralara, köyde ki o çocukluk yıllarım geldi aklıma hep.Tabi birde açıkta kalan o yardıma muhtaç kardeşlerimiz Allah yardımcıları olsun valla çok zor.

Tamamı 0 ve 1 lerden oluşan bir günlük bile olsan da  bu sefer tamamen saçmalayacağım kadar  saçmalamaya açık ve özgür bırakacam zihnimi her defasında da  güzel ve anlamlı şeyler yazmak elbette hoş oluyor ama bu sefer  açtım tüm  kapıları aklıma ne gelirse sanki bir arkadaşla dertleşir gibi dertleşmek , muhabbet etmek geliyor içimden senle.
her ne kadar böyle desemde aklımda hala Kral Katili Güncesi: Rüzgârın Adı kitabının  baş kahramanı Kvothe'nin serinin devamında  neler yapacağını ve o kitabın sonunda ki olayın neden öyle olduğunu  merak etmekten kendimi alamıyorum sevgili günlük. Ne hangi olay mı? Yok günlük onu burda söylersem  bu satırları okuyan kişiye ayıp olur sonra kitabın  zevki kalmaz boş yere küfür yemek istemem çünkü çok kötü bir şeydir o spoiler yemek.

Bu da dilimize nerden geldiyse artık yapıştı kaldı valla, "ilerde ki bölümler hakkında önceden bilinmemesi gereken bilgi" gibi bir anlamı var. Tabi bu anlam anime, dizi, sinema, kitap gibi mecralarda ayrı ayrı  tanımlar ya da  ufak eklemelerle anlatılışı değişse de, dilini ve yazı yazmayaı çok seven biri olarak ben bile  uzun uzadıya  o açıklamasını yapmak gelmiyor içimdem.

Yav günlük bu aralar  tuhaflaştım zaten habire  harfleri yutar oldum. Hani ellerimin midesi olsa kesin karnı acıkmış paso harfleri yutuyor diyeceğim o derece :P Bazen yazı yazarken  yazdıklarıma bakıyorum "lan  ben o "z" ye basmamışmıyım Allah Allah" derken buluyorum kendimi.
Efendim...Yok günlüğüm  bir yazarken bi biskrem versem gibi  bi durum söz konusu değil onu bazen bilinçli olarak alışılagelmiş  bir şey olarak görüyorum bu  bahsettiğim  öyle değil. Tamamen bilinçsiz olarak  hani hızlı yazayım derken  bazen harfleri çorba yapıyorum ya işte aynı onun gibi diyebilirim. Ama yine de bu daha farklı  o çorba da bile  hatayı yaptığım zaman anlayabiliyorum arada ancak, bu dediğim durum da öyle bir olay yok  yazarken  doğru yazdığıma inanıyorum  sonra bir bakıyorum poff!! o harf  yok ya da hiç olmamış ki orda  gözüksün. Bir kaç saniye tuhaf bir duygu kaplıyor içimi öyle görünce...

Neyse günlüğüm seninle dertleşmek güzeldi acayip acıktım ben kahvaltıya gideyim bari  en iyisi. Konu saçmalamak bile olsa aklıma  doğru dürüst bir şey gelmiyor yine görüşmek üzere Allah'a emanet :)
e-günlük: Hıaaah! Ne güzelde uyumuşum yav! 
?! Aha hayret  bizim ki birşeyler mi demiş? 
ohoo hehe döktürmüş lan. Aha ama anlamamış benim uyuduğumu  nihehe! belli iyice kafası dağınık olduğu o son olaydan beri bana hala kızgın sanıyordum. İyi iyi güzel asl...


vkopuzoglu: Lan!! Sen uyuyor muydun? Biz de seni adam yerine koyup dertleşmeye çalışıyoruz TİP! 
Nerde lan benim tornavidam senin beynin tozlanmış belli, DUR! kaçmaa gel buraya! Hiç acımıycak bak gel nuhahahaha :D


Hiaaa!!! aman ağğğbii dur  sen  gitmemiş miydin? Dur ypamagözünün yağında çift sarılı yumurtalı sucuk yapayım ahh! dur!


Belli belli senin beynine toz girmiş  bak sıkışınca iki lafı doğru düzgün  kuramıyon gel buraya dedim!


Kyaaa!!!


2 yorum: